Het Transgender Partnership Flevoland, een initiatief van COC Flevoland, houdt op 21 november een tentoonstelling in het kader van de Transgender Day of Remembrance. Iedere belangstellende is welkom.
Mensen die zich niet houden aan de strikte verdeling in mannen en vrouwen krijgen nog dagelijks te maken met verbaal en fysiek geweld. De trieste werkelijkheid is dat er wereldwijd iedere maand zeker één iemand om het leven komt door geweld dat wordt gemotiveerd door vooroordelen tegen en angst voor transgenders. En er is geen enkele aanwijzing dat het transfobe geweld vermindert. Desondanks wordt er weinig of geen aandacht aan besteed.
De internationale Transgender Day of Remembrance (Transgender Gedenkdag) is dit jaar op 20 november en is bedoeld om de mensen te gedenken die het slachtoffer werden van transfoob geweld en vooroordelen. In Lelystad besteden we hier aandacht aan door middel van de tentoonstelling op de dag erna: 21 november. Crystal Stathis, de initiatiefneemster van het Transgender Partnership, nodigt je in onderstaand filmpje uit om te komen.
De tentoonstelling in Lelystad is op 21 november tussen 14:00 en 17:00 in de Hanzeborg aan de Koningsbergenstraat 201 in Lelystad. Iedere belangstellende is welkom. De tentoonstelling is gratis toegankelijk.